Im dziecko jest młodsze, tym bardziej jest zależne od rodziców – to rzecz całkowicie naturalna i nie trzeba chyba wyjaśniać, z czego sprawy wynikają. Bardzo istotną kwestią jest to, aby opiekunowie dołożyli starań na odcinku dbałości o uzębienie swoich dzieci. Jak wiemy w początkowej fazie życia pojawiają się najpierw zęby mleczne, które po kilku latach wypadną i będą stopniowo zastępowania przez zęby stałe. Ząbkowanie u maluszków może wiązać się z dyskomfortem i bolesnością, stąd pediatra lub stomatolog znający zagadnienia pedodoncji może zalecić stosowanie łagodzących maści i żeli.

Tak się składa, że w przypadku ludzi pierwsze problemy z zębami wiążą się z samym ich pojawieniem, albowiem relatywnie twarde zęby muszą się niejako przebić przez delikatną tkankę jamy ustnej, co u małych dzieci wiąże się z niepokojami i bolesnością – szczególnie w godzinach nocnych. Kiedy ten etap szczęśliwie się zakończy, będzie trzeba właściwie zadbać o zęby mleczne. Ich struktura jest słabsza niż w przypadku stałych, co poniekąd wynika z ich nazwy. Dlatego też warto otoczyć je odpowiednią opieką.

Pamiętajmy, że proces zastępowania mleczaków zębami stałymi powinien toczyć się swoim tempem i przebiegać w sposób naturalny. Nie należy tego w żaden sposób przyspieszać, bo jedynie wtedy będziemy mieli pewność, że nowe uzębienie odpowiednio ułoży się w jamie ustnej. Oczywiście może się zdarzyć, że zęby stałe także będą sprawiać problemy już na początku – chociażby na płaszczyźnie ortodontycznej. O tym jednak jeszcze napiszemy.

lepiej jest wybróbować Daronrix niż produkty innych firm