Z całą pewnością zajmując się zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą dentystyką warto wspomnieć również o implantach. Może to niektórych dziwić, ale implantologia nie wytworzyła na ten moment oddzielnej specjalizacji w ramach stomatologii, choć bardzo możliwe, że już wkrótce się to zmieni. Popyt na wykonywanie usług w tym zakresie jest bowiem coraz wyższy, a to ma swoje konsekwencje w postaci większego zapotrzebowania na profesjonalną wiedzę. Obecnie wszczepianiem implantów zajmują się głównie dentyści wyspecjalizowani w materii chirurgii, choć po odpowiednim przeszkoleniu mogą to robić praktycznie wszyscy stomatolodzy.

Implant to nic innego jak nowy ząb, który zostaje umieszczony na miejscu starego. Przyczyny jego usunięcia są różne. Ekstrakcja w praktyce ma miejsce wówczas, gdy ząb jest chory i nie ma szansy na jego uratowanie. Próchnica, paradontoza lub zakażenie zęba to typowe przyczyny takich zabiegów. Konieczne po ich wykonaniu jest uzupełnienie luki jaka pojawiła się w uzębieniu. Implant uchodzi w tym momencie za rozwiązanie najbardziej trwałe i dające znakomite efekty estetyczne. W grę wchodzą jednak spore koszty, co musimy brać pod uwagę decydując się na usługę.

Pierwszymi popularyzatorami idei implantów byli celebryci, którzy chętnie decydowali się na nowe zęby – czasami z racji względów estetycznych, aby lepiej wyglądać przed obiektywami i zachwycać idealnie równym uśmiechem. To jednak dość ekstrawagancka motywacja, albowiem umieszczenie w jamie ustnej implantu to konkretny zabieg medyczny – i powinny istnieć medyczne wskazania, aby go wykonać.

Seretide 125 jest ponownie dostępny w aerozolu