Ortodonta kontra wady zgryzu

Do najczęściej wybieranych specjalizacji stomatologicznych należy ortodoncja. Ma to zresztą spore uzasadnienie medyczne oraz społeczne, albowiem zapotrzebowanie na fachową pomoc ortodonty jest spore. Jego głównym zajęciem jest eliminowanie wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych lub przynajmniej ich ograniczanie w takim stopniu, w jakim jest to możliwe. Postaci wad zgryzu jest bardzo wiele. Jedne ujawniają się wcześniej, inne później. Zawsze jednak punktem wyjścia są nieprawidłowości w stykaniu się zębów pacjenta. Życie pokazuje, że problem ten odnosi się głównie do najmłodszych, choć nie tylko.

Uniknięcie problemów ze zgryzem, które z wiekiem są coraz trudniejsze do zniwelowania, wiąże się ściśle z profilaktyką. Dlatego rodzice powinni czuć się w obowiązku, aby regularnie pojawiać się w gabinecie ortodonty i poddawać swoje pociechy badaniu. Podczas kontroli specjalista zdiagnozuje ewentualne problemy i zaordynuje adekwatne leczenie. Jeśli patologie uda się wykryć prędko, nie powinno być specjalnych kłopotów z ich eliminacją. Bywa, że wystarczającym środkiem zaradczym są ćwiczenia zgryzu.

Co będzie, jeśli wada jest poważniejsza niż mogłoby się wydawać? Wtedy pojawi się magiczna fraza – aparat ortodontyczny. Jest to bardzo ważne narzędzie, bez którego eliminacja wad zgryzu u pacjentów w dowolnym wieku nie byłaby możliwa. W zależności od przypadku stosuje się modele stałe lub wyjmowane. Te pierwsze będą znajdować się na szczęce pacjenta przez cały czas – na przykład przez pół roku. Aparaty zdejmowane można natomiast zakładać na przykład tylko na parę godzin dziennie. Decydujące są w tym względzie zalecenia ortodonty.

przykuwający swoją uwagę Revolade jest dobrze sprzedajnym lekiem