Do najczęściej wybieranych specjalizacji stomatologicznych należy ortodoncja. Ma to zresztą spore uzasadnienie medyczne oraz społeczne, albowiem zapotrzebowanie na fachową pomoc ortodonty jest spore. Jego głównym zajęciem jest eliminowanie wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych lub przynajmniej ich ograniczanie w takim stopniu, w jakim jest to możliwe. Postaci wad zgryzu jest bardzo wiele. Jedne ujawniają się wcześniej, inne później. Zawsze jednak punktem wyjścia są nieprawidłowości w stykaniu się zębów pacjenta. Życie pokazuje, że problem ten odnosi się głównie do najmłodszych, choć nie tylko.

Uniknięcie problemów ze zgryzem, które z wiekiem są coraz trudniejsze do zniwelowania, wiąże się ściśle z profilaktyką. Dlatego rodzice powinni czuć się w obowiązku, aby regularnie pojawiać się w gabinecie ortodonty i poddawać swoje pociechy badaniu. Podczas kontroli specjalista zdiagnozuje ewentualne problemy i zaordynuje adekwatne leczenie. Jeśli patologie uda się wykryć prędko, nie powinno być specjalnych kłopotów z ich eliminacją. Bywa, że wystarczającym środkiem zaradczym są ćwiczenia zgryzu.

Co będzie, jeśli wada jest poważniejsza niż mogłoby się wydawać? Wtedy pojawi się magiczna fraza – aparat ortodontyczny. Jest to bardzo ważne narzędzie, bez którego eliminacja wad zgryzu u pacjentów w dowolnym wieku nie byłaby możliwa. W zależności od przypadku stosuje się modele stałe lub wyjmowane. Te pierwsze będą znajdować się na szczęce pacjenta przez cały czas – na przykład przez pół roku. Aparaty zdejmowane można natomiast zakładać na przykład tylko na parę godzin dziennie. Decydujące są w tym względzie zalecenia ortodonty.

przykuwający swoją uwagę Revolade jest dobrze sprzedajnym lekiem